Nye Olavshallen har som ambisjon å være en foretrukket arena for artister og management lokalt, nasjonalt og internasjonal. Vi skal være en anerkjent merkevare hos publikum og skal ivareta og videreutvikle kulturtilbudet i Trondheim ved å bygge relasjoner til relevante aktører. Vi tilbyr gode opplevelser på tvers av kultur, mat og drikke og skal være et levende Kulturhus i Trondheim.
Olavshallen AS har tre forretningsområder. Kulturvirksomheten som primært omhandler utleie av scener og saler, sceneteknisk utstyr og personell. Utleie av kontorer og øvingsrom til Trondheim kulturskole, utøvende musikkutdanning på NTNU og til Trondheim Symfoniorkester & Opera. Utleie av kommersielle arealer med omsetningsbaserte husleiemodeller.
For å nå våre mål styrker vi laget med en kommunikasjonsrådgiver. Kan dette være din drømmejobb? Nye Olavshallen er i gang med å bygge ny merkevare som et levende kultur- og opplevelseshus, og en posisjon som møteplass for kulturbransjen og byens befolkning.
For å få dette til, har vi styrket området markedsføring og kommunikasjon vesentlig det siste året. Både med utvidelse av denne stillingen, en egen ressurs innen SOME og samarbeid med reklamebyrå. Vi har et fantastisk godt team som er dedikert sine arbeidsoppgaver på hver sin måte. Vi er fleksible og søker deg som ønsker å utvikle og posisjonere nye Olavshallen sammen med oss. Vi tilbyr en jobb med masse opplevelser og gode vilkår.
Du vil ha ansvaret for utvikling- og gjennomføring av kommunikasjonsstrategien. I tillegg får du ansvaret for at vår hjemmeside til enhver tid er oppdatert og relevant, og du skal bidra som innholdsleverandør. Du skal også utvikle og gjennomføre ulike kampanjer, markedsføring av eventer, konserter og et mangfold av forestillinger. Vi er ute etter å utvikle vårt kunnskapsgrunnlag for læring og kontinuerlig forbedring. Du vil derfor få ansvar for å gjennomføre tilfredshetsundersøkelser mot de ulike målgruppene samt gjennomføre analyser om hvilke markedsføringstiltak som virker best, dette for å justere på virkemidler og tiltak. Du har god innsikt og interesse for kulturpolitikk og de ulike virkemidler som til en hver tid er gjeldene. Du er ledergruppas rådgiver i ulike saker som angår media.
Vi er et team som jobber tett sammen, alle oppgaver som skal gjøres i Olavshallen er avhengig av god internkommunikasjon, tilrettelegging og optimalisering av denne kommunikasjonen blir ditt ansvar.
Denne spennende jobben i nye Olavshallen, kan bli din. Du må imidlertid ha bred erfaring fra lignende type arbeid, relevant utdanning på minimum bachelornivå og kunnskap om økonomistyring er en stor fordel.
Stillingen innebærer bred kontakt med leverandører, kunder, samarbeidspartnere og kolleger. Det er derfor sentralt at du ser på teamarbeid og samarbeid som drivkraften i en organisasjon. I tillegg er det viktig at du har gode kommunikasjonsferdigheter både skriftlig og muntlig, norsk og engelsk.